autorské látky a splněný sen

p3171182

I v letošním roce jsme do našeho výběru látek zařadili české autorské látky. První látku jsme vybrali z dílny Jany Nachlingerové, která tvoří pod značkou Jou Jou (https://bit.ly/2TNcxLe). Látka navazuje na projekt pamětní knížky Jany a Rosy Mitnik, a půvabné ilustrace z knihy tak dostávají nový život. Látka se jmenuje stejně jako kniha "To je moje", a i když se to na první pohled nezdá, není určená jen dětem. Můžete mít šaty i sukně a s lehkostí a vtipem protančit léto...

Na přelomu roku se ale začala rýsovat spolupráce úplně nová a mně se s ní začal plnit sen. Takový malý, krásný, látkový. Při jednom z rodinných setkání jsem totiž oslovila milou, mladou, nadějnou výtvarnici Majdu a všechno se pak rozjelo na plné obrátky. Není to tedy tak, že můžete sedět na pařížském předměstí, pít kávu a zatím si nechat natisknout, co se vám líbí. Je sice pravda, že tisk vlastních látek je dnes běžnou a trendovou záležitostí, ale bez práce a nasazení to stejně nejde .

p3121101

p3121081

p3121113

Magdalena Ráblová tvoří pod vlastní značkou Magifešn (http://magifesn.cz/) a souhlasila, že nakreslí látky jenom pro náš obchod. Majda kreslila, já jsem vybírala materiál a vše jsme samozřejmě ladily na poslední chvíli. Potom co všechny podklady a pokyny odevzdáte do tiskárny, přicházejí týdny čekání, přemítání a představování si, jaké to bude...

p3171173

 

p3121116

latka_czech_summer_meadow_final

latka_poppy_meadow_0

...látky přišly a prvotní nadšení z krásy vystřídaly obavy a nejistota, zda se budou líbit. Ta naštěstí o něco později přešla v radost, v radost z prvních vlastních látek, které jsou báječné. Lehká lněná košilovina krásně podtrhuje květinový vzor, přivolává léto, slunce, louky a všechny jejich vůně...

Zklamáním bylo, když látkám v tiskárně ustřihli okraj. Ten okraj, který Majda vymazlila úplně dokonale, okraj, kde bylo všechno, co má být. Barevnice, značky a byl zkrátka takovou třešinkou na dortu. Látky jsou tedy bez charakteristického okraje a musí o vaši přízeň bojovat samy.
Alespoň na posledních fotkách vám jej ukážeme a věříme, že příště, příště to bude ještě lepší, i s třešinkou na dortu, které se nechceme vzdát.

Jak je u nás zvykem, necháváme látkám jména, která jim dali jejich autoři. Tedy Czech Summer Meadow a Poppy Meadow. Vítejte v naší zahrádce!

Zítra se z nich můžete těšit i vy a nám pak napište, jak se vám líbí.

Petra

grafické zpracování návrhu látek : http://magifesn.cz/
látky najdete (od zítra) tu:
foto: Majda Tomáš, Petra

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení